Skip to content Skip to footer

KİLİN FAYDALARI

 

–         Ciltteki fazla yağı alır (Absorbtion).

–         Yüzeydeki kalıntıları temizler (Adsorbtion). Özellikle makyaj kalıntıları.

–         Kan akışını uyarır.

–         Ölü cilt hücrelerini uzaklaştırır.

–         İltihaplanmayı giderir.

–         Ateşi düşürür.

–         Şişleri indirir.

–         Ağrıyı azaltır.

–         Virus-Mantar-Bakteri kökenli zararlı mikroorganizmaların (Mikropların) neden olduğu sivilce-akne-benek gibi cilt bozukluklarını onarır.

–         Toksinleri(Zehirli maddeleri) tutar (Absorbtion & Detoxification).

–         Cildin ve vücudun ihtiyacı olan mineral ve eser elementleri vererek cildi besler (Iyon transition).

–         Cildi, çevrenin zararlı etkilerinden (Egzoz, UV ışınları, Sert suların etkisi, vd.) korur.

ALTINTERİM KİL MASKELERİNİN NORMAL KİL MASKESİNDEN FARKLARI:

–         İçerdiği aromaterapi yağları (Uçucu yağlar) ile kilin içerisinde olabilecek zararlı etkenler yok edilir (Preservation).

–         Sahip olduğu doğal aromatik koku ile beyninizin limbik sisteminizi uyararak zindelik ve açık bir zihin sağlar.

–         Kilin yukarıda saydığımız özelliklerini ve etkisini yaklaşık 20 kat artırır.

–         İlave edilen Aromaterapi yağları sayesinde kil cilt tipinize uygun hale getirilir (Normal-Kuru ve hassas-Yağlı).

–         Cildinize ekstra koruma ve bakım sağlar. Normalde cildinize uygulayabileceğiniz aromaterapi yağlarının en iyilerinin, uygun oranlarının karışımı hazırlanmıştır. Bu sayede kil maskesinin haricinde herhangi bir aromaterapi yağı kullanmanıza gerek kalmaz.

 

Cilt tiplerine göre kullanım şekilleri:

Kuru ve Hassas ciltler: Cilde 1-2 mm kalınlığında uygulanır, 5 dakika beklenir, ılık su ile yıkanır. Başlangıçta haftada 1 defa uygulanır. Takip eden haftalarda 2-3, hatta 4 defaya çıkarılabilir. Uygulama sonrası 2 saat süresince krem veya herhangi bir losyon cilde uygulanmaz. 2 saat sonrasında Doğal nemlendirici spreyi kullanılır. Uygulama sonrası bölgedeki kan akışını hızlandırdığı için kızarıklık görülebilir. Bu kızarıklık 30 dakika içinde geçmektedir. Bu bir yan etki değildir.

Normal ve Yağlı ciltler: Cilde 2-3 mm kalınlığında uygulanır, 20 dakika beklenir, ılık su ile yıkanır. Başlangıçta haftada 2 defa uygulanır. Takip eden haftalarda 3-4, hatta 5 defaya çıkarılabilir. Uygulama sonrası 2 saat süresince krem veya herhangi bir losyon cilde uygulanmaz. 2 saat sonrasında Doğal nemlendirici spreyi kullanılır. Uygulama sonrası bölgedeki kan akışını hızlandırdığı için kızarıklık görülebilir. Bu kızarıklık 30 dakika içinde geçmektedir. Bu bir yan etki değildir.

  •  

Leave a comment

KİLİN FAYDALARI – Altınterim Doğal Sağlık
Whatsapp Destek